Bakan İsmet Yılmaz’dan Nitelikli Okul Açıklaması

0
773

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Nitelikli okullar, sınavla öğrenci alan okullar. Niteliği sınavla öğrenci almak. Birisine çok iyisin dediğinde geri kalan kötü, birisine yakışıklı dediğinde diğeri çirkin anlamına gelmez” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen, Milli eğitim Bakanlığı,  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı  (ÖSYM) ve üniversitelerin bütçeleri konuşulurken yeni açıklanan liseye geçiş sistemi ile ilgili eleştirilere Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yanıt verdi.

Nitelikli okuldan kastın sınavla öğrenci alan okulları kastettiğini vurgulayan Yılmaz,  “Nitelikli okullar, sınavla öğrenci alan okullar. Niteliği sınavla öğrenci almak.  Birisine çok iyisin dediğinde geri kalan kötü, birisine yakışıklı dediğinde  diğeri çirkin anlamına gelmez” ifadesini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel,”Eğitim sisteminin çorbaya döndüğünü” geçen yıl  yapılan bütçe sunumunda TEOG’a ilişkin olumlu açıklamalar yapıldığını  anımsatarak, sistem değişikliklerini eleştirdi. HDP İstanbulMilletvekili Garo Paylan ise Bakan İsmet Yılmaz’ın  “Nitelikli okulları hedefleyenler merkezi sınava girecek, sınava girmeyenler de  evlerine en yakın 5 okuldan birine razı gelecek.” şeklinde tweet atıp sonra  sildiğini bildirdi. Paylan’ın “Bununla ilgili herhangi bir düzeltme de yapmadınız”  sözleri üzerine Bakan Yılmaz, “Silindi dediniz ya.” sözlerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here